Rajtunk a világ szeme

„Rajtunk a Világ szeme!”

Iskolák, csoportok, hátrányos helyzetű és állami gondozott gyermekek és fiatalok tábora, egy-két hetes őrségi életút-orientációs műhelye

Az Őrségben 21 évvel ezelőtt indult útjára az a munka, amelynek következtében ma az Arkánum Alapítvány fogadni képes akár 60 fős csoportokat is, hogy Ispánkon és a tágabb Őrségben vezesse, segítse vagy kísérje az ide Vendégként érkező csoportokat - az érkezők szükségeinek leginkább megfelelő programokban.

Alapítványunknak évtizedes tapasztalata van különleges csoportok fogadásában, akik másutt nem vagy csak nehezen találnak fogadókészségre. Így élt nálunk hetekig a németországi különleges gondozást igénylő gyermek-csoport, így volt visszatérő vendég a látássérült emberekkel közös mozgás-táborokat szervező egyesület, így táborozik nálunk egy hétig állami gondozott fiatalok csoportja, számos iskolai osztály és még sokan mások.

Mi szolgálja itt a hozzánk érkezőket?

• A munkatársi kör, akik együtt a legkülönbözőbb segítő programokat tudják csoportra kialakítva Önökkel közösen összeállítani és nyújtani;
  • Olyan terek és helyiségek, amelyek kinti és benti foglalkozásoknak is képesek kiválóan helyet adni az év minden szakában; és a
  • Kaland, amelyet az ember és táj évezredes harmóniájának megújítása ad az Őrségben az ide érkezőknek.

Mire érdemes hozzánk jönni?

• szabad, közös tanulásra pl. erdei iskola programra, iskolai hetekre,
  • művészeti és terápiai gyakorlatokra, élettapasztalatokat adó gyakorlatokra (pl. kertészet, erdészet, háztartás ismeret),
  • gyakorlati angol nyelvtanulásra,
  • téli, tavaszi, nyári és őszi táborokra, kirándulásokra, gyakorlatokra, iskolai hetekre, nyaralásra, és
  • akár többhetes életút- és pályaorientációs műhelymunkára.

Mit találhatnak nálunk a gyermekek és a fiatalok számára?

• Hét-tizennégy napos közös élő tanulás a mellékelt „Parsifal” program alapján
  • Életút- orientációs műhelymunka a mellékelt „Peregrinus” megközelítés alapján
  • Kertészet, gyógynövényismeret
  • Lovagi kultúra egykor és ma, nappali és éjjeli erdei kalandok, íjászat
  • Egészséges táplálkozás, háztartás-vezetés, táplálkozástan
  • Művészetterápia, művészettörténeti előadások és foglalkozások
  • Csillagászati bemutatók, kozmológiai beszélgetések
  • Mozgásművészet, gyógyító mozgás
  • Orvoslás, egészség-ismeret
  • Az emberiség mítoszainak és legendáinak a világa
  • Filmvetítés és kapcsolódó beszélgetések
  • Koncertek, zenei kalandok
  • Ősi mesterségek, új képességek
  • Tanulás, túrák és kirándulások, találkozások az Őrségi Nemzeti Parkban, és a szomszédos Szlovéniához tartozó Muravidéken és az ausztriai Burgenlandban.

Rövid beszélgetés után kérésre részletes programjavaslatot küldünk, amelyet Önökkel közösen véglegesítünk. Szívesen segítünk akár pályázatuk elkészítésében is.

Kérjük, keressenek Bennünket telefonon vagy e-mailen!
Arkánum Alapítvány
Bistey Mihály 06/70/344-55-84